Specjalistyczny, intensywny program rehabilitacji ukierunkowany na powrót funkcji kończyny górnej.

Program ten ukierunkowany jest pod kątem uruchomienia lub usprawnienia kończyny górnej. Doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie rehabilitacji po udarze, a nie jako podstawowy program rehabilitacji. Skierowany jest w szczególności do pacjentów, u których “problem ręki” pozostał (kilka miesięcy lub lat po udarze) oraz osób, które chcą korzystać naprzemiennie z programu kompleksowego oraz ukierunkowanego na rehabilitację ręki.

Skupiamy się na indywidualnej pracy fizjoterapeuty z pacjentem w dużym wymiarze czasowym. Takim samym jak podczas naszego głównego programu rehabilitacyjnego, czyli 5×45 minut codziennie (od pon. do pt.) i 2×45 minut w sobotę (zajęcia wyłącznie indywidualne).

Program “Rehabilitacja ręki po udarze mózgu” zakłada maksymalne skupienie na rehabilitacji ręki. Praca nad powrotem funkcji kończyny górnej, to nie tylko praca z samą ręką, ale także ze stroną zajętą pośrednio i bezpośrednio, dlatego umiejętne dobranie metod terapeutycznych to szansa na lepszą sprawność w codziennym życiu.

Wystawiamy również zaświadczenia o rezerwacji turnusu rehabilitacyjnego, które są niezbędne do kwalifikacji na ostrzyknięcie toksyną botulinową.

Jeśli szukasz kompleksowej rehabilitacji po udarze mózgu (nie tylko rehabilitacji ręki) lub nie wiesz jaki program będzie najodpowiedniejszy, przejdź do głównej oferty klikając TUTUAJ.

Jak pracujemy?

Rehabilitacja ręki po udarze mózgu nie ogranicza się wyłącznie do pracy ze stroną zajętą bezpośrednio, ale także ze stroną zajętą pośrednio, czyli tą, która często określana jest jako zdrowa. Dlatego też praca nad usprawnianiem ręki po udarze mózgu to kompleksowe działanie terapeutyczne z maksymalnym uwzględnieniem powrotu funkcji ręki.

Pracujemy wyłącznie metodami manualnymi, które z naszego ponad 25 letniego doświadczenia przynoszą najlepsze rezultaty i są niezastąpione w profesjonalnym usprawnianiu po udarze.

Jaka jest skuteczność?

Postępy w rehabilitacji ręki zazwyczaj nie są tak szybkie i spektakularne jak w przypadku ogólnego usprawniania pacjenta, który jest bezpośrednio po zdarzeniu udarowym, ale z naszego doświadczenia oraz prowadzonych statystyk wiemy, że profesjonalnie przeprowadzona rehabilitacja daje duże szanse na powrót funkcji ręki, a także poprawia mobilność i samodzielność choregu w codziennym życiu.

Na filmach poniżej można zobaczyć efekty rehabilitacji naszych pacjentów.

Rehabilitacja ręki po udarze – efekty

Opinie tekstowe

WIĘCEJ OPINII

Co nas wyróżnia?

Zespół specjalistów

Rehabilitacja ręki po udarze jest efektywniejsza
dzięki współpracy całego zespołu terapeutycznego.

Indywidualny program rehabilitacji ręki

Dla każdego pacjenta opracowywany
jest indywidualny program rehabilitacji.

Indywidualne zajęcia

Maksymalnie skupiamy się na jednym pacjencie na raz.
Nie prowadzimy zajęć grupowych.

Intensywność rehabilitacji

Od 54 do 108 indywidualnych zajęć.
Każde zajęcia trwają 45 minut.

Możliwość turnusu ambulatoryjnego

Rehabilitacja u nas, a zakwaterowanie
w dowolnym miejscu, nawet nad morzem.

Skteczność rehabilitacji

Pacjenci bardzo dobrze reagują
na nasz program rehabilitacji.

Wpływ ręki na całokształt rehabilitacji

Ręka spełnia szereg funkcji. Jedną z nich jest pomoc w utrzymaniu równowagi całego ciała. Właśnie dlatego rehabilitacja ręki po udarze jest tak istotna w całym procesie rehabilitacji pacjenta. Postępy w rehabilitacji ręki po udarze mogą również pozwolić na osiąganie kolejnych rezultatów w zakresie poprawy jakości chodu. Program rehabilitacji ręki po udarze może zatem przyczynić się do poprawy stanu funkcjonalnego pacjenta nie tylko w zakresie funkcji kończyny górnej, ale także w obrębie całego ciała.

Zakwaterowanie poza ośrodkiem

W związku z tym, że program Rehabilitacja ręki po udarze skierowany jest do pacjentów chodzących (również o kuli lub z wykorzystaniem balkonika), to umożliwiamy korzystanie z rehabilitacji w formie ambulatoryjnej. Oznacza to, że mogą Państwo we własnym zakresie zorganizować zakwaterowanie i wyżywienie, a z rehabilitacji korzystać u nas w ośrodku.

Dzięki takiemu rozwiązanie zyskują Państwo dużą elastyczność terminową, gdyż termin rozpoczęcia turnusu nie jest zależy od dostępności miejsc w naszym ośrodku. Średni czas oczekiwania na miejsce w ośrodku wraz z zakwaterowaniem to 4-6 miesięcy.

Dodatkowym atutem tego typu rozwiązania jest możliwość skorzystania z ogromnej bazy kwaterunkowej nad morzem bałtyckim, w Koszalinie lub jego okolicach. Dodatkowo na Państwa życzenie możemy wysłać listę hoteli, pensjonatów, domów wczasowych i apartamentów.

Zakwaterowanie w ośrodku

Program “Rehabilitacja ręki po udarze” skierowany jest dla pacjentów, którzy są osobami nie wymagającymi zakwaterowania w warunkach przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.

Pacjenci korzystający z tego programu kwaterowani są w naszym drugim budynku mieszkalnym, znajdującym się 300 metrów od sal rehabilitacji oraz jadalni. Sypialnie znajdują się na 1 kondygnacji, do której prowadzą schody z poręczą.

Decydując się na rehabilitację ręki po udarze mózgu z zakwaterowaniem w tej lokalizacji, proszę upewnić się, czy pacjent jest w takim stanie zdrowia, który pozwala na tego typu zakwaterowanie.

Inną możliwością jest turnus ambulatoryjny z zakwaterowaniem i wyżywieniem, które organizują Państwo sami.

Często zadawane pytania

 •  Czy program rehabilitacji ręki po udarze jest skuteczny w przypadku udaru wiele lat temu?
  Odpowiedź niestety nie jest jednoznaczna, ale za to uczciwa. Otóż część pacjentów osiąga spektakularne efekty już w pierwszych tygodniach rehabilitacji. U części pacjentów efekty są umiarkowane, a niewielka część osób osiąga znikome rezultaty. Wysoką skuteczność osiągamy dzięki rehabilitacji dopasowanej do potrzeb każdego pacjenta indywidualnie.
  ———-
 • Czy można uzyskać pomoc w znalezieniu zakwaterowania blisko ośrodka rehabilitacji lub nad morzem?
  Nasz personel służy pomocą w znalezieniu zakwaterowania i przesłaniu propozycji, natomiast do pacjenta lub jego rodziny należy kwestia rezerwacji i opłat związanych z zakwaterowaniem i ewentualnym wyżywieniem w obiekcie.
  ———-
 • Jakie są szanse na powrót funkcji ręki po udarze mózgu i jak wiele można osiągnąć?
  Szanse są, jednak to jak wiele można osiągnąć w rehabilitacji ręki po udarze zależy od wielu czynników. Warto doczytać artykuł pt. “Kiedy wróci sprawność ręki po udarze?”

Masz pytanie? Napisz lub zadzwoń.

NORMAN ŁOZIŃSKI
dyrektor ośrodka
+48 603 201 757

SEBASTIAN LEWE
koordynator turnusów
+48 530 490 600