Specjalistyczny turnus rehabilitacyjny dla pacjentów po udarze mózgu.

DOTKNIJ TUTAJ, BY ZADZWONIĆ DO NAS

lub przewiń niżej, by dowiedzieć się więcej.

Jakich pacjentów kwalifikujemy na turnus rehabilitacyjny po udarze?

Na turnusach rehabilitacyjnych pomagamy pacjentom z porażeniem połowiczym – hemiplegią, oraz z porażeniem czterokończynowym – tetraplegią.

Rehabilitujemy osoby zarówno leżące jak i poruszające się samodzielnie, dzięki czemu pacjenci mogą przebrnąć w naszym ośrodku przez cały proces rehabilitacji po udarze mózgu.

Dla pacjentów z zaburzeniami poznawczymi takimi jak zaburzenia koncentracji, zaburzenia pamięci, otępienie, zaburzenia postrzegania, świadczymy rehabilitację neurologopedyczą oraz neuropsychologiczną.

Pracujemy także w zakresie przywrócenia lub udoskonalenia funkcji mowy z pacjentami z afazją ekspresyjną, ruchową, motoryczną, impresyjną, czuciową, sensoryczną oraz afazją mieszaną (czuciowo-ruchową).

Na turnusy rehabilitacyjne kwalifikujemy pacjentów karmionych dojelitowo (PEG) oraz z zaburzeniami połykania (dysfagia), pacjentów cewnikowanych i osoby z epilepsją.

Najmłodszy nasz pacjent miał 1 rok, a najstarszy 91 lat, dlatego kryterium wiekowe praktycznie nie istnieje. Nie ma też znaczenia czas, który upłynął od udaru mózgu, gdyż codziennie obserwujemy progres u pacjentów, którzy są bezpośrednio po zdarzeniu udarowym jak i kilka lat po udarze.

Rehabilitacja po udarze mózgu – video opinie.

Co wyróżnia nasze turnusy rehabilitacyjne?

Do 9 wykwalifikowanych terapeutów na 1 pacjenta

Szanse na efektywną rehabilitację po udarze znacznie rosną, kiedy z pacjentem pracuje zespół uzupełniających się specjalistów.

Praca z pacjentem “1 na 1”

Maksymalna koncentracja tylko na jednym pacjencie podczas wszystkich zajęć rehabilitacyjnych.

Rehabilitacja na urządzeniu PAJĄK

Bezpieczeństwo rehabilitacji z pacjentami obciążonymi chorobami towarzyszącymi i znaczne przyspieszenie efektów rehabilitacji.

Indywidualny plan rehabilitacji

Każdy pacjent po przebytym udarze mózgu ma inne potrzeby, dlatego każdy plan rehabilitacji przygotowywany jest od podstaw.

Od 54 do 108 indywidualnych zajęć

Gwarancja największej ilości profesjonalnej rehabilitacji po udarze mózgu podczas 2,3 i 4 tygodniowych turnusów rehabilitacyjnych.

Intensywna praca, ale z domową atmosferą

Brak szpitalnego charakteru powoduje, że pacjenci czują się komfortowo, a rehabilitacja przebiega sprawniej.

Na co kładziemy największy nacisk?

Potencjał pacjenta

Każdy pacjent ma pewien potencjał rehabilitacyjny. Naszym celem jest prowadzenie na tyle precyzyjnej rehabilitacji, aby możliwości pacjenta do rekonwalescencji po udarze mózgu, zostały wykorzystane maksymalnie.

Motywacja pacjenta

Wiele osób po udarze mózgu, z różnych powodów, charakteryzuje się brakiem motywacji do ćwiczeń. Dzięki wypracowanym metodom i odpowiedniemu podejściu, proces rehabilitacji przebiega sprawnie.

Bezpieczeństwo pacjenta

Intensywna rehabilitacja, w dużym wymiarze godzinowym, charakteryzuje się wysoką skutecznością. Kluczowe dla efektów rehabilitacji jest dostosowanie wysiłku fizycznego do możliwości pacjenta. Dlatego nasze programy rehabilitacji charakteryzują się dużą intensywnością z uwzględnieniem możliwie maksymalnego bezpieczeństwa.

Postępowanie terapeutyczne

Najistotniejsze dla efektów rehabilitacji jest dobranie odpowiednich metod rehabilitacji i odpowiednie postępowanie terapeutyczne. Dlatego po rozpoczęciu pracy z pacjentem, analizujemy skuteczność planu terapeutycznego oraz modyfikujemy go w taki sposób, aby osiągnąć założone cele.

Rehabilitacja po udarze od 25 lat

Rehabilitacja po udarze mózgu w Ośrodku Rehabilitacji Neurologicznej NORMAN, to specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne, maksymalnie nastawione na kompleksowe usprawnienie pacjenta, pionizację, reedukację chodu oraz powrót funkcji ręki.

Nasze ponad 25 letnie doświadczenie jest dowodem na to, że zarówno wczesna, jak i późna rehabilitacja po udarze mózgu, to szansa na lepszy komfort życia poprzez częściowe lub całkowite zniwelowanie jego skutków. Warunkiem jest dobranie odpowiednich metod terapeutycznych oraz odpowiednie ich zastosowanie dla konkretnego pacjenta. W naszym ośrodku rehabilitacji po udarze mózgu pracuje zespół uzupełniających się wzajemnie specjalistów. Dzięki temu każdy pacjent otrzymuje kompletny, indywidualnie dostosowany do jego potrzeb program rehabilitacji.

Wielokrotnie potwierdzona skuteczność rehabilitacji pacjentów po udarze mózgu w naszym ośrodku, to dowód na duże szanse w powrocie do zdrowia i nadzieja dla osób dotkniętych udarem na odzyskanie sprawności. Ponad 80% pacjentów rezerwuje u nas kolejny turnus rehabilitacyjny, aby kontynuować rehabilitację po udarze lub utrwalić osiągnięte rezultaty.

Domowa atmosfera, którą tworzymy, pozwala czuć się swobodnie i komfortowo, dzięki czemu nowoczesny, prywatny ośrodek rehabilitacyjny, z wydzieloną częścią mieszkalną daje poczucie bezpieczeństwa oraz namiastki rodzinnego domu. Unikamy szpitalnego charakteru, dzięki czemu pacjenci czują się swobodniej, a rehabilitacja przebiega sprawniej.

Naszą domeną jest maksymalna indywidualizacja terapii. W połączeniu z oryginalnym urządzeniem pionizującym PAJĄK, pozwala nam na maksymalne wykorzystanie potencjału każdego pacjenta.

Wiemy jak ważne jest wsparcie po udarze mózgu, dlatego podczas turnusu rehabilitacyjnego bliskie osoby mogą przyglądać się rehabilitacji, zadawać pytania terapeutom i uczyć postępowania z pacjentem, które może przydać się po powrocie do domu.

Urządzenie PAJĄK – bezpieczna rehabilitacja po udarze mózgu

Krwotoczny udar mózgu, niedokrwienny udar mózgu oraz choroby towarzyszące, takie jak niedowład połowiczny, dysleksja, dysgrafia, zaburzenia pamięci, koordynacji i równowagi, wymagają troskliwej, konsekwentnej i profesjonalnej rehabilitacji. Nieumiejętna rehabilitacja po udarze mózgu (np. ćwiczenie tylko strony niedokładnej) może spowodować rozliczne powikłania z wywołaniem napadów padaczkowych włącznie.

Poza tym trzeba pamiętać, że problem udarów dotyczy najczęściej ludzi obciążonych różnymi innymi chorobami takimi jak:

 • miażdżyca,
 • choroba niedokrwienna serca,
 • niewydolność krążeniowo–oddechowa,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • i wieloma innymi, które wymagają leczenia farmakologicznego i w sposób oczywisty rzutują na sposób prowadzenia postępowania rehabilitacyjnego.

Dzięki “Pająkowi” ćwiczenia po udarze mózgu, z pacjentami obciążonymi chorobami towarzyszącymi, jest po prostu bezpieczniejsza, gdyż nie istnieje konieczność dużego zaangażowania pacjenta w sensie wysiłku fizycznego. Możemy dawkować obciążenia w taki sposób, aby powikłania ogólne (wzrost ciśnienia tętniczego, nasilenie objawów niewydolności krążeniowo-oddechowej) nie miały miejsca.

Czucie głębokie i “rozumienie” strony niedokładnej najlepiej poprawić stosując zapięcia asymetryczne, których celem jest “upodobnienie” strony chorej do zdrowej.

Plan i zakres rehabilitacji

Rehabilitacja po udarze mózgu podczas turnusu rehabilitacyjnego w ośrodku rehabilitacji neurologicznej Norman prowadzona jest w sposób indywidualny dla każdego z pacjentów. Pacjent obserwowany jest przez zespół terapeutyczny pod kątem maksymalnego zindywidualizowania rehabilitacji. Wówczas ustalany jest dokładny plan i zakres ćwiczeń.

Jednocześnie w ośrodku przebywa najwięcej kilkunastu pacjentów, dzięki czemu możemy poświęcić maksymalną uwagę każdej rehabilitowanej osobie. Stawiamy na jakość i skuteczność terapii, nie na ilość pacjentów.

Terapeuci pracujący w Centrum Rehabilitacyjnym NORMAN posiadają gruntowne przygotowanie w zakresie prowadzenia zajęć z wykorzystaniem neurorozwojowych aspektów usprawniania NDT- Bobath, oraz techniki PNF, które to głównie wykorzystywane są w trakcie zajęć rehabilitacyjnych.

W naszym zespole jest również logopeda, pedagog, terapeuta zajęciowy oraz neuroterapeuta EEG Biofeedback. W procesie rehabilitacji uwzględniona jest rehabilitacja logopedyczna, dla osób z afazją.

Dajemy nową drogę – nowy sposób na niezależność naszym bliskim.

Zakwaterowanie w ośrodku

Chcemy, aby pacjenci i osoby bliskie czuły się w naszym ośrodku komfortowo, dlatego stworzyliśmy warunki maksymalnie zbliżone do domowych, na co duży wpływ ma również życzliwa atmosfera i relacje pacjentów z pacjentami, oraz pacjentów z personelem ośrodka.

Każdy pacjent otrzymuje u nas własny pokój z łazienką, w którym przebywa wraz z osobą bliską. Ta prywatna przestrzeń daje poczucie bezpieczeństwa i niezakłucony odpoczynek po zajęciach rehabilitacyjnych. W każdym pokoju jest telewizja oraz internet.

Pokoje są na parterze oraz na pierwszej kondygnacji, gdzie wjechać można windą. Wszystkie wyposażone są w specjalistyczne łóżko dla pacjenta, regulowane elektrycznie w wielu płaszczyznach.

W budynku mieszkalnym znajduje się również duży salon, jadalnia oraz kuchnia, w której na bieżąco przygotowujemy świeże śniadania, obiady i kolacje.

Zakwaterowanie poza ośrodkiem

Prowadzimy również turnusy rehabilitacyjne ambulatoryjnie. Oznacza to, że mogą Państwo zorganizować zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie i korzystać z turnusu w pełnym wymiarze czasowym, takim samym, jak pacjenci zakwaterowani bezpośrednio w ośrodku.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskują Państwo większą elastyczność co do terminu przyjazdu oraz rodzaju zakwaterowania.

Baza lokalowa jest bardzo duża ze względu na bliską odległość do morza bałtyckiego (15km). Istnieje możliwość zorganizowania zakwaterowania w Koszalinie lub bezpośrednio nad morzem. Do dyspozycji są zarówno kwatery prywatne, apartamenty, pensjonaty, jak i hotele, dzięki czemu zakwaterowanie można wybrać pod kątem ceny, standardu lub odległości do ośrodka rehabilitacji.

W przypadku zakwaterowania poza ośrodkiem, od ceny turnusu odejmowany jest koszt zakwaterowania i wyżywienia.

Dodatkowo na Państwa życzenie możemy wysłać listę hoteli, pensjonatów, domów wczasowych i apartamentów.

Często zadawane pytania

 •  Czy rehabilitacja po udarze mózgu może odbyć się w asyście osoby bliskiej?
  Pacjenci po udarze mózgu, którzy są niesamodzielni, do naszego ośrodka przyjeżdżają zawsze w asyście osoby bliskiej w roli opiekuna. Osoby bliskie, czy też opiekunowie pacjentów mogą również uczestniczyć w zajęciach rehabilitacyjnych przyglądając się im i często ucząc postępowania, które może przydać się po powrocie do domu.
  ———-
 • Gdzie na innych stronach internetowch można znaleźć opinie pacjentów o ośrodku NORMAN?
  Nasi pacjenci zazwyczaj chętnie dzielą się w internecie opiniami oraz informacjami o efektach rehabilitacji w naszym ośrodku. W związku z tym, że takich miejsc jest bardzo dużo, oto linki do kilku z nich:
  Forum internetowe Poradnik Zdrowie, Forum internetowe Gazeta, Facebook OpinieGoogle Opinie.
  ———-
 • Czy na rehabilitację po udarze mózgu kwalifikują państwo osoby leżące?
  W przeciwieństwie do większości prywatnych ośrodków rehabilitacji, my pracujemy również z pacjentami leżącymi. Staramy się dawać szansę każdemu, kto nie ma przeciwwskazań do rehabilitacji ruchowej. Nasze doświadczenia pokazują, że w 90% przypadków u pacjentów leżących następuje znaczna poprawa stanu zdrowia.
  ———-
 • Jakie są szanse, że po turnusie rehabilitacyjnym w państwa ośrodku stan zdrowia się poprawi?
  Szanse są duże, choć jest to kwestia bardzo indywidualna uzależniona od ogromnej ilości czynników, o których więcej w naszym artykule pt. “Ile trwa rehabilitacja po udarze?”

Opinie pacjentów

WIĘCEJ OPINII

SPECJALISTYCZNA REHABILITACJA PO UDARZE MÓZGU – TURNUS REHABILITACYJNY

Turnus rehabilitacyjny po udarze
2 tygodnie

Zajęcia w ramach turnusu rehabilitacyjnego:

 • Codziennie 5 indywidualnych zajęć po 45 min. każde
 • Łącznie około 40 godzin terapii = 54 zajęcia
 • Rehabilitacja PAJĄK
 • Rehabilitacja neurologiczna
 • Rehabilitacja logopedyczna
 • Terapia z oligofrenopedagogiem
 • Neuroterapia EEG Biofeedback
 • Elektrostymulacja EMS
 • Terapia manualna
 • Terapia NDT Bobath
 • Rehabilitacja metodą PNF
 • Masaże medyczne

W cenie turnusu także:

 • Indywidualny pokój dla pacjenta wraz z opiekunem
 • Pełne wyżywienie dla pacjenta
 • Pełne wyżywienie dla opiekuna

Charakterystyka turnusu:

 • Od 3 do 9 specjalistów dla jednego pacjenta
 • Program dostosowany do potrzeb i możliwości pacjenta
 • Wszystkie zajęcia indywidualne
 • Własna domowa kuchnia (nie korzystamy z cateringu)
 • Domowa atmosfera i charakter ośrodka
 • Gwarancja terapii na światowym poziomie

Cena turnusu: 6700 zł

lub 5400 zł – bez zakwaterowania i wyżywienia

ZAREZERWUJ TURNUS 2 TYGODNIE

Turnus rehabilitacyjny po udarze
3 tygodnie

Zajęcia w ramach turnusu rehabilitacyjnego:

 • Codziennie 5 indywidualnych zajęć po 45 min. każde
 • Łącznie około 60 godzin terapii = 81 zajęć
 • Rehabilitacja PAJĄK
 • Rehabilitacja neurologiczna
 • Rehabilitacja logopedyczna
 • Terapia z oligofrenopedagogiem
 • Neuroterapia EEG Biofeedback
 • Elektrostymulacja EMS
 • Terapia manualna
 • Terapia NDT Bobath
 • Rehabilitacja metodą PNF
 • Masaże medyczne

W cenie turnusu także:

 • Indywidualny pokój dla pacjenta wraz z opiekunem
 • Pełne wyżywienie dla pacjenta
 • Pełne wyżywienie dla opiekuna

Charakterystyka turnusu:

 • Od 3 do 9 specjalistów dla jednego pacjenta
 • Program dostosowany do potrzeb i możliwości pacjenta
 • Wszystkie zajęcia indywidualne
 • Własna domowa kuchnia (nie korzystamy z cateringu)
 • Domowa atmosfera i charakter ośrodka
 • Gwarancja terapii na światowym poziomie

Cena turnusu: 10050 zł

lub 8100 zł – bez zakwaterowania i wyżywienia

ZAREZERWUJ TURNUS 3 TYGODNIE

Turnus rehabilitacyjny po udarze
4 tygodnie

Zajęcia w ramach turnusu rehabilitacyjnego:

 • Codziennie 5 indywidualnych zajęć po 45 min. każde
 • Łącznie około 81 godzin terapii = 108 zajęć
 • Rehabilitacja PAJĄK
 • Rehabilitacja neurologiczna
 • Rehabilitacja logopedyczna
 • Terapia z oligofrenopedagogiem
 • Neuroterapia EEG Biofeedback
 • Elektrostymulacja EMS
 • Terapia manualna
 • Terapia NDT Bobath
 • Rehabilitacja metodą PNF
 • Masaże medyczne

W cenie turnusu także:

 • Indywidualny pokój dla pacjenta wraz z opiekunem
 • Pełne wyżywienie dla pacjenta
 • Pełne wyżywienie dla opiekuna

Charakterystyka turnusu:

 • Od 3 do 9 specjalistów dla jednego pacjenta
 • Program dostosowany do potrzeb i możliwości pacjenta
 • Wszystkie zajęcia indywidualne
 • Własna domowa kuchnia (nie korzystamy z cateringu)
 • Domowa atmosfera i charakter ośrodka
 • Gwarancja terapii na światowym poziomie

Cena turnusu: 13300 zł

lub 10800 zł – bez zakwaterowania i wyżywienia

ZAREZERWUJ TURNUS 4 TYGODNIE

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń.

NORMAN ŁOZIŃSKI
dyrektor ośrodka
+48 603 201 757

SEBASTIAN LEWE
koordynator turnusów
+48 530 490 600