REHABILITACJA PO UDARZE MÓZGU

Turnus rehabilitacyjny dla pacjentów po udarze mózgu.

Turnus rehabilitacyjny po udarze mózgu

Rehabilitacja po udarze mózgu w ośrodku NORMAN, to intensywny turnus rehabilitacyjny, maksymalnie nastawiony na usprawnienie pacjenta, pionizację, reedukację chodu oraz powrót funkcji ręki.

Nasze ponad 25 letnie doświadczenie jest dowodem na to, że zarówno wczesna, jak i późna rehabilitacja po udarze mózgu, to szansa na lepszy komfort życia poprzez częściowe lub całkowite zniwelowanie jego skutków. Warunkiem jest dobranie odpowiednich metod terapeutycznych oraz odpowiednie ich zastosowanie dla konkretnego pacjenta. W naszym ośrodku rehabilitacji po udarze mózgu pracuje zespół uzupełniających się wzajemnie specjalistów. Dzięki temu każdy pacjent otrzymuje kompletny, indywidualnie dostosowany do jego potrzeb program rehabilitacji.

Wielokrotnie potwierdzona skuteczność rehabilitacji pacjentów po udarze mózgu w naszym ośrodku, to dowód na duże szanse w powrocie do zdrowia i nadzieja dla osób dotkniętych udarem na odzyskanie sprawności. Ponad 80% pacjentów rezerwuje u nas kolejny turnus rehabilitacyjny, aby kontynuować rehabilitację po udarze lub utrwalić osiągnięte rezultaty.

Domowa atmosfera, którą tworzymy, pozwala czuć się swobodnie i komfortowo, dzięki czemu nowoczesny, prywatny ośrodek rehabilitacyjny, z wydzieloną częścią mieszkalną daje poczucie bezpieczeństwa oraz namiastki rodzinnego domu. Unikamy szpitalnego charakteru, dzięki czemu pacjenci czują się swobodniej, a rehabilitacja przebiega sprawniej.

Naszą domeną jest maksymalna indywidualizacja terapii. W połączeniu z oryginalnym urządzeniem pionizującym PAJĄK, pozwala nam na maksymalne wykorzystanie potencjału każdego pacjenta.

Wiemy jak ważne jest wsparcie po udarze mózgu, dlatego podczas turnusu rehabilitacyjnego bliskie osoby mogą przyglądać się rehabilitacji, zadawać pytania terapeutom i uczyć postępowania z pacjentem, które może przydać się po powrocie do domu.

Opinie tekstowe

Co wyróżnia nasze turnusy rehabilitacyjne?

Do 8 wykwalifikowanych terapeutów na 1 pacjenta

Szanse na efektywną rehabilitację po udarze znacznie rosną, kiedy z pacjentem pracuje zespół uzupełniających się specjalistów.

Praca z pacjentem “1 na 1”

Maksymalna koncentracja tylko na jednym pacjencie podczas wszystkich zajęć rehabilitacyjnych.

Rehabilitacja na urządzeniu PAJĄK

Bezpieczeństwo rehabilitacji z pacjentami obciążonymi chorobami towarzyszącymi i znaczne przyspieszenie efektów rehabilitacji.

Indywidualny plan rehabilitacji

Każdy pacjent po przebytym udarze mózgu ma inne potrzeby, dlatego każdy plan rehabilitacji przygotowywany jest od podstaw.

Od 54 do 108 indywidualnych zajęć

Gwarancja największej ilości profesjonalnej rehabilitacji po udarze mózgu podczas 2,3 i 4 tygodniowych turnusów rehabilitacyjnych.

Intensywna praca, ale z domową atmosferą

Brak szpitalnego charakteru powoduje, że pacjenci czują się komfortowo, a rehabilitacja przebiega sprawniej.

Na co kładziemy największy nacisk?

Potencjał pacjenta

Każdy pacjent ma pewien potencjał rehabilitacyjny. Naszym celem jest prowadzenie na tyle precyzyjnej rehabilitacji, aby możliwości pacjenta do rekonwalescencji po udarze mózgu, zostały wykorzystane maksymalnie.

Motywacja pacjenta

Wiele osób po udarze mózgu, z różnych powodów, charakteryzuje się brakiem motywacji do ćwiczeń. Dzięki wypracowanym metodom i odpowiedniemu podejściu, proces rehabilitacji przebiega sprawnie.

Bezpieczeństwo pacjenta

Intensywna rehabilitacja, w dużym wymiarze godzinowym, charakteryzuje się wysoką skutecznością. Kluczowe dla efektów rehabilitacji jest dostosowanie wysiłku fizycznego do możliwości pacjenta. Dlatego nasze programy rehabilitacji charakteryzują się dużą intensywnością z uwzględnieniem możliwie maksymalnego bezpieczeństwa.

Postępowanie terapeutyczne

Najistotniejsze dla efektów rehabilitacji jest dobranie odpowiednich metod rehabilitacji i odpowiednie postępowanie terapeutyczne. Dlatego po rozpoczęciu pracy z pacjentem, analizujemy skuteczność planu terapeutycznego oraz modyfikujemy go w taki sposób, aby osiągnąć założone cele.

Urządzenie PAJĄK – bezpieczna rehabilitacja po udarze mózgu

Krwotoczny udar mózgu, niedokrwienny udar mózgu oraz choroby towarzyszące, takie jak niedowład połowiczny, dysleksja, dysgrafia, zaburzenia pamięci, koordynacji i równowagi, wymagają troskliwej, konsekwentnej i profesjonalnej rehabilitacji. Nieumiejętna rehabilitacja po udarze mózgu (np. ćwiczenie tylko strony niedokładnej) może spowodować rozliczne powikłania z wywołaniem napadów padaczkowych włącznie.

Poza tym trzeba pamiętać, że problem udarów dotyczy najczęściej ludzi obciążonych różnymi innymi chorobami takimi jak:

 • miażdżyca,
 • choroba niedokrwienna serca,
 • niewydolność krążeniowo–oddechowa,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • i wieloma innymi, które wymagają leczenia farmakologicznego i w sposób oczywisty rzutują na sposób prowadzenia postępowania rehabilitacyjnego.

Dzięki “Pająkowi” ćwiczenia po udarze mózgu, z pacjentami obciążonymi chorobami towarzyszącymi, jest po prostu bezpieczniejsza, gdyż nie istnieje konieczność dużego zaangażowania pacjenta w sensie wysiłku fizycznego. Możemy dawkować obciążenia w taki sposób, aby powikłania ogólne (wzrost ciśnienia tętniczego, nasilenie objawów niewydolności krążeniowo-oddechowej) nie miały miejsca.

Czucie głębokie i “rozumienie” strony niedokładnej najlepiej poprawić stosując zapięcia asymetryczne, których celem jest “upodobnienie” strony chorej do zdrowej.

Plan i zakres rehabilitacji po udarze mózgu

Rehabilitacja po udarze mózgu podczas turnusu rehabilitacyjnego w ośrodku rehabilitacji neurologicznej Norman prowadzona jest w sposób indywidualny dla każdego z pacjentów. Pacjent obserwowany jest przez zespół terapeutyczny pod kątem maksymalnego zindywidualizowania rehabilitacji. Wówczas ustalany jest dokładny plan i zakres ćwiczeń.

Jednocześnie w ośrodku przebywa najwięcej kilkunastu pacjentów, dzięki czemu możemy poświęcić maksymalną uwagę każdej rehabilitowanej osobie. Stawiamy na jakość i skuteczność terapii, nie na ilość pacjentów.

Terapeuci pracujący w Centrum Rehabilitacyjnym NORMAN posiadają gruntowne przygotowanie w zakresie prowadzenia zajęć z wykorzystaniem neurorozwojowych aspektów usprawniania NDT- Bobath, oraz techniki PNF, które to głównie wykorzystywane są w trakcie zajęć rehabilitacyjnych.

W naszym zespole jest również logopeda, pedagog, terapeuta zajęciowy oraz neuroterapeuta EEG Biofeedback. W procesie rehabilitacji uwzględniona jest rehabilitacja logopedyczna, dla osób z afazją.

Dajemy nową drogę – nowy sposób na niezależność naszym bliskim.

Zakwaterowanie w ośrodku

Chcemy, aby pacjenci i osoby bliskie czuły się w naszym ośrodku komfortowo, dlatego stworzyliśmy warunki maksymalnie zbliżone do domowych, na co duży wpływ ma również życzliwa atmosfera i relacje pacjentów z pacjentami, oraz pacjentów z personelem ośrodka.

Każdy pacjent otrzymuje u nas własny pokój z łazienką, w którym przebywa wraz z osobą bliską. Ta prywatna przestrzeń daje poczucie bezpieczeństwa i niezakłucony odpoczynek po zajęciach rehabilitacyjnych. W każdym pokoju jest telewizja oraz internet.

Pokoje są na parterze oraz na pierwszej kondygnacji, gdzie wjechać można windą. Wszystkie wyposażone są w specjalistyczne łóżko dla pacjenta, regulowane elektrycznie w wielu płaszczyznach.

W budynku mieszkalnym znajduje się również duży salon, jadalnia oraz kuchnia, w której na bieżąco przygotowujemy świeże śniadania, obiady i kolacje.

Zakwaterowanie poza ośrodkiem

Prowadzimy również turnusy rehabilitacyjne ambulatoryjnie. Oznacza to, że mogą Państwo zorganizować zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie i korzystać z turnusu w pełnym wymiarze czasowym, takim samym, jak pacjenci zakwaterowani bezpośrednio w ośrodku.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskują Państwo większą elastyczność co do terminu przyjazdu oraz rodzaju zakwaterowania.

Baza lokalowa jest bardzo duża ze względu na bliską odległość do morza bałtyckiego (15km). Istnieje możliwość zorganizowania zakwaterowania w Koszalinie lub bezpośrednio nad morzem. Do dyspozycji są zarówno kwatery prywatne, apartamenty, pensjonaty, jak i hotele, dzięki czemu zakwaterowanie można wybrać pod kątem ceny, standardu lub odległości do ośrodka rehabilitacji.

W przypadku zakwaterowania poza ośrodkiem, od ceny turnusu odejmowany jest koszt zakwaterowania i wyżywienia.

Dodatkowo na Państwa życzenie możemy wysłać listę hoteli, pensjonatów, domów wczasowych i apartamentów.

Często zadawane pytania

 •  Czy rehabilitacja po udarze mózgu może odbyć się w asyście osoby bliskiej?
  Pacjenci po udarze mózgu, którzy są niesamodzielni, do naszego ośrodka przyjeżdżają zawsze w asyście osoby bliskiej w roli opiekuna. Osoby bliskie, czy też opiekunowie pacjentów mogą również uczestniczyć w zajęciach rehabilitacyjnych przyglądając się im i często ucząc postępowania, które może przydać się po powrocie do domu.
  ———-
 • Czy na rehabilitację po udarze mózgu kwalifikują państwo osoby leżące?
  W przeciwieństwie do większości prywatnych ośrodków rehabilitacji, my pracujemy również z pacjentami leżącymi. Staramy się dawać szansę każdemu, kto nie ma przeciwwskazań do rehabilitacji ruchowej. Nasze doświadczenia pokazują, że w 90% przypadków u pacjentów leżących następuje znaczna poprawa stanu zdrowia.
  ———-
 • Jakie są szanse, że po turnusie rehabilitacyjnym w państwa ośrodku stan zdrowia się poprawi?
  Szanse są duże, choć jest to kwestia bardzo indywidualna uzależniona od ogromnej ilości czynników, o których więcej w naszym artykule pt. “Ile trwa rehabilitacja po udarze?”

Opinie pacjentów

WIĘCEJ OPINII

SPECJALISTYCZNA REHABILITACJA PO UDARZE MÓZGU – TURNUS REHABILITACYJNY

Rehabilitacja po udarze mózgu
turnus 2 tygodnie

 • Łącznie około 40 godzin terapii = 54 zajęcia
 • 22x zajęcia na PAJĄKU
 • 22x zajęcia kinezyterapii
 • Zajęcia z logopedą
 • Zajęcia z oligofrenopedagogiem
 • Neuroterapia EEG Biofeedback
 • Tylko indywidualne zajęcia
 • Indywidulany program terapeutyczny
 • Komfortowe zakwaterowanie (2 osoby)
 • Pełne wyżywienie dla pacjenta
 • Pełne wyżywienie dla opiekuna
 • Gwarancję terapii na światowym poziomie

Cena turnusu 6500 zł

lub 5300 zł – bez zakwaterowania i wyżywienia

ZAREZERWUJ TURNUS 2 TYGODNIE

Rehabilitacja po udarze mózgu
turnus 3 tygodnie

 • Łącznie około 60 godzin terapii = 81 zajęć
 • 33x zajęcia na PAJĄKU
 • 33x zajęcia kinezyterapii
 • Zajęcia z logopedą
 • Zajęcia z oligofrenopedagogiem
 • Neuroterapia EEG Biofeedback
 • Tylko indywidualne zajęcia
 • Indywidulany program terapeutyczny
 • Komfortowe zakwaterowanie (2 osoby)
 • Pełne wyżywienie dla pacjenta
 • Pełne wyżywienie dla opiekuna
 • Gwarancję terapii na światowym poziomie

Cena turnusu 9750 zł

lub 7960 zł – bez zakwaterowania i wyżywienia

ZAREZERWUJ TURNUS 3 TYGODNIE

Rehabilitacja po udarze mózgu
turnus 4 tygodnie

 • Łącznie około 81 godzin terapii = 108 zajęć
 • 44x zajęcia na PAJĄKU
 • 44x zajęcia kinezyterapii
 • Zajęcia z logopedą
 • Zajęcia z oligofrenopedagogiem
 • Neuroterapia EEG Biofeedback
 • Tylko indywidualne zajęcia
 • Indywidulany program terapeutyczny
 • Komfortowe zakwaterowanie (2 osoby)
 • Pełne wyżywienie dla pacjenta
 • Pełne wyżywienie dla opiekuna
 • Gwarancję terapii na światowym poziomie

Cena turnusu 12900 zł

lub 10600 zł – bez zakwaterowania i wyżywienia

ZAREZERWUJ TURNUS 4 TYGODNIE

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń.

NORMAN ŁOZIŃSKI
dyrektor ośrodka
+48 603 201 757

SEBASTIAN LEWE
koordynator turnusów
+48 530 490 600