Centrum Norman, w którego skład wchodzi Zakład Opieki Zdrowotnej oraz Centrum Rehabilitacyjno-Medyczne, pierwszych Pacjentów przyjęło w 1993 roku. Powołana do życia przez Normana Łozińskiego placówka oparta jest na urządzeniu PAJĄK, którego Dyrektor Łoziński jest konstruktorem. Urządzenie PAJĄK zostało uznane na całym świecie jako przełomowe w rehabilitacji dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, a w dalszej perspektywie w rehabilitacji neurologicznej różnego rodzaju schorzeń (w szczególności udaru mózgu).

Programy terapeutyczne stosowane w ośrodku oparte są o ponad 25 lat doświadczenia.

Jednym z kierunków rozwoju było stworzenie takiego miejsca, w którym pacjenci korzystający z turnusów stacjonarnych będą czuli się jak w domu. Staliśmy się prekursorami takiego rozwiązania i jako jedyni z pierwszych ośrodków na świecie stworzyliśmy naszym pacjentom warunki maksymalnie zbliżone do domowych. Brak szpitalnego charakteru pozytywnie wpływa na psychikę pacjenta, dzięki czemu rehabilitacja przebiega sprawniej.

Dzięki skuteczności naszych programów rehabilitacji wspartych urządzeniem PAJĄK, zyskaliśmy renomę w wielu państwach na świecie, a w szczególności w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i krajach arabskich.

zasięg naszej rehabilitacji

Prowadzimy rehabilitację w formie turnusów z zakwaterowaniem i wyżywieniem oraz turnusów ambulatoryjnych. Przyjmujemy pacjentów chodzących oraz niechodzących. Jako jedni z niewielu ośrodków na rynku, nie dyskwalifikujemy pacjentów ze względu na stan zdrowia, a jedyny wymagany dokument to zgoda lekarza prowadzącego na rehabilitację ruchową. Dzięki takiemu podejściu pomogliśmy setkom osób, które mimo słabych rokowań dzisiaj są w dużo lepszym stanie zdrowia.

Zapraszamy do Koszalina.